Atidumas vaizdui ir garsui

Greitis

Atidumas detalėms

Pratimo tikslas – lavinti jūsų šuolinių akių judesių, vadinamų sakadomis, greitį. Tai yra trumpi ir staigūs judesiai, skirti greitai perkelti žvilgsnį nuo vieno dominančio objekto prie kito. Deja, su amžiumi vis labiau lėtėja sakados greitis ir tampa žymiai sudėtingiau fiksuoti detales. Tarkim, kai važiuojant per miestą reikia ne tik sekti kitus eismo dalyvius, tačiau ir laiku pastebėti ieškomo namo numerį.
Pratime yra parodomi 3-5 paveiksliukai, greitai atsirandantys ir išnykstantys skirtingose ekrano vietose. Tuomet jūs turite spragtelėti ant tų vietų, kuriose pasirodė visiškai identiški vaizdai. Atliekant pratimą didėja paveiksliukų skaičius, greitis ir jie tampa panašesni. Taip pat vis labiau tolinami vienas nuo kito, tokiu būdu skatinant akis judėti didesniu atstumu.

Tinkamas derinimas

Pratimo tikslas – padėti neuronams tinkamai priimti, suvokti ir apdoroti girdimus garsus. Mūsų smegenys dažnai pakeičia tikslų girdimą garsą pagal tai, koks garsas turėtų būti bendrame kontekste. Tai mažina pokalbių ar išgirstų frazių įsimenanumą.
Atlikdami pratimą turėsite pasirinkti, kokį garsą girdite. Ir tai nebus paprasta, nes būtent tie garsai yra itin panašūs ir juos sudėtinga atpažinti triukšmingoje aplinkoje. Tuo tarpu sėkmingai įveikus pirmuosius lygius, garsų greitis didės, o neuronų veikla spartės.

Aštriaregis

Šiame pratime lavinsite regimo vaizdo tikslumą, kuris itin svarbus, kad jūsų smegenys greitai ir tiksliai suvoktų tai, ką regite bei lengviau įsimintumėte. Vizualinis tikslumas jums leis prisiminti visas detales!
Treniruodamiesi šiame pratime turėsite rasti nurodytus paukščius, ekrane matomus labai trumpą laiką. Pirmieji lygiai nesudėtingi, o vėliau paukščiai tampa panašūs, rodomi toliau nuo regėjimo centro ir vis trumpesnį laiką. Pastebėkite subtilias detales, net ir esant foniniam triukšmui, lavinkite savo regimo vaizdo tikslumą.

Garso tikslumas

Pratimas skirtas jūsų klausos lavinimui – pagreitinti smegenų darbą ir pagerinti klausymo tikslumą. Smegenys tinkamai užfiksuoja garsus tik tuomet, jei juos girdi greitai ir aiškiai. Itin svarbus suvokimui yra garso dažnis, kuris padeda geriau suvokti girdimus garsus ir iš jų sudaryti žodžius. Tačiau, kuo vyresni tampame, tuo sudėtingiau identifikuoti garsus ir jų dažnius. Atitinkamai tampa sunkiau bendrauti su kitais. Štai todėl turime dirbti su savo klausa.
Atlikdami pratimą girdėsite skirtingo dažnio garsus, vieni nuo žemo dažnio kyla aukštyn, kiti – atvirkščiai. Tuo tarpu jūs turėsite įvardyti dažnis kyla ar krenta. Treniruojantis girdimi garsai palaipsniui greitės.

Vaizdo tikslumas

Treniruodamiesi pagerinkite regėjimo aštrumą bei aktyvuokite skirtingus, į judėjimą reaguojančių neuronų rinkinius. Jūsų smegenys gali reaguoti tiek į horizontalųjį, tiek į vertikalųjį judėjimą. Tai naudinga, nes, pavyzdžiui, žaidžiant tenisą galėsite tiksliau numatyti kamuoliuko trajektoriją.
Pratime matysite objektų judesius ir turėsite nustatyti, jie svyruoja į vidų ar į išorę. Užduotį apsunkins vaizdiniai elementai – spalva, šviesumas, kryptis, erdvė.
Menu