Erdvinis matymas ir orientacija aplinkoje

Koordinacija

Erdvinis žemėlapis

Šis pratimas lavina gebėjimą sukurti tikslų žemėlapį savo prote, kuris atspindi supančią aplinką. Jis padeda geriau prisiminti santykines objektų vietas, geriau orientuotis žemėlapiuose ar įvairiose vietovėse. Svarbiausia – sugebėti susidaryti tikslų erdvinį žemėlapį ir nepasimesti, jeigu į vietovę pateksite kita kryptimi.
Treniruodamiesi turėsite prisiminti, kurioje tinklelio vietoje yra keli objektai. Vėliau jie apsisuka, pakeičia kryptį, vietą, o vienas išnyksta. Jūsų užduotis – pastatyti išnykųsį objektą į teisingą vietą kiek pasikeitusioje aplinkoje. Pratimas, prisitaikydamas prie jūsų pasiekimų, vis labiau sudėtingės – atsiras daugiau objektų, jie greičiau keisis, dar labiau pasikeis sąlygos, kuriomis turėsite atpažinti teisingą objekto poziciją.

Optinis srautas

Atlikdami pratimą dirbsite su savo periferiniu regėjimu – ne tik gebėjimu matyti, kas yra prieš jus, tačiau ir atpažinti ženklus periferiniame vaizde. Kodėl tai naudinga? Nes nuo to priklauso mūsų sugebėjimas saugiai vairuoti, važiuoti dviračiu, vaikščioti. Laiku pastebėdami kliūtis ir galimus pavojus – išvengsime nelaimingų atsitikimų.
Užduotis paprasta tik iš pirmo žingsnio. Jūs turėsite spėti spragtelėti ant nurodyto ženklo sudėtingomis sąlygomis – matysite daug judančių mašinų su ženklais ir turite spėti pastebėti, kur yra ieškomas ženklas. Keisis pratimo sąlygos ir greitis, tačiau atsiminkite, kad reguliarios treniruotės atneš naudos realiame gyvenime.

Dešinysis posūkis

Lavinkite savo erdvinio vaizdo regėjimą ir išmokite juo greitai laviruoti. Mokslininkai nustatė, kad pasižymintys šiais gabumais yra kūrybiškesni bei imlesni tiksliųjų mokslų srityje.
Atlikdami pratimą pamatysite du vaizdus ir turėsite įvardyti kokie jie – identiški ar veidrodiniai vienas kito atspindžiai. Norėdami atsakyti teisingai. turėsite savo smegenyse matyti erdvinį figūrų vaizdą ir pamėginti jas pasukti. Sėkmės kylant lygiuose ir lavinant erdvinį mąstymą!

Tikroji šiaurė

Šiame pratime lavinsite gebėjimą sekti instrukcijas, atkreipti dėmesį į posūkius, atstumus, kryptis ir pan. Nuvykus į nepažįstamą miestą, kurt norėsite iš vienos vietos patekti į kitą – gera atmintis ir orientacija erdvėje tikrai pravers.
Atlikdami pratimą turėsite vadovautis nurodytomis instrukcijomis, kurios bus pasakomos užduoties pradžioje. Tuomet įsiminę, kurioje kryptyje sustoje, ir į kokią kryptį važiuoja, turėsite pasirinkti teisingas kryptis. Kuo toliau, tuo pratimas sudėtingės ir reikės prisiminti daugiau elementų, bandyti susiorientuoti pagal neaiškias gaires.
Menu