Gebėjimas įsisavinti ir apdoroti informaciją

Intelektas

Tūzas

Šis pratimas padės lavinti itin svarbų gebėjimą išlaikyti išgirstą informaciją darbinėje atmintyje, tuo pačiu metu dirbant su informacija. Kuo daugiau informacijos žmogus gali išlaikyti darbinėje atmintyje, tuo geriau sugeba apdoroti ir yra sumanesnis.
Pratime jums bus pateikiamos žaidimo kortos ir turėsite įsiminti, koks žodis pasakomas kartu su ta korta. Vėliau turėsite spustelėti „Taip“ arba „Ne“, atsakydami ar dvi, viena po kitos padėtos kortos buvo su vienodais pasakytais žodžiais. Aukštesniuose lygiuose keisis greitis, padidės skaičius elementų, kuriuos turite įsiminti.

Kortų ryklys

Pratimo tikslas – padėti lengviau įsiminti informaciją ir ją palyginti. Vienas pagrindinių intelekto komponentų yra sugebėjimas vienu metu laviruoti dideliu informacijos kiekiu, ją lyginti ir lengvai priimti sprendimus. Lavinkite šiuos įgūdžius treniruotėje.
Jums bus pateikiamos žaidimo kortos ir turėsite įsiminti, kokią kortą matote. Vėliau turėsite spustelėti „Taip“ arba „Ne“, atsakydami ar dvi, viena po kitos padėtos kortos buvo vienodos.

Gudrybė

Šis pratimas moko, kaip surinkti ir kuo daugiau informacijos išlaikytio darbinėje atmintyje. Kaip ją apdoroti ir palyginti per ribotą laiką. Tai naudinga mankšta norint lengvai priimti greitus sprendimus sudėtingose situacijose ir spręsti problemas.
Treniruodamiesi matysite judančius apskritimus, kuriuose bus norodoma skaičių seka. Jūsų užduotis – atkartoti seką teisinga tvarka ir tinkamose vietose. Tai nėra paprasta, nes vienu metu turėsite apdoroti nemažą kiekį informacijos. Tuo tarpu aukštesniuose lygiuose skaičių sekos ilgės, apskritimų skaičius didės ir apskritimai judės dar greičiau.

Proto lenktynės

Pratimas skirtas sugebėjimui atkreipti dėmesį į iškeliamas sąlygas, ignoruoti nesusijusias sąlygas, nors vis labiau didėja tempas. Greita ir tiksli reakcija į taisyklių pokyčius atspindi mūsų vykdomają kontrolę. Ji svarbi intelekto dalis, kuri atspindi mūsų gebėjimą būti lankstiems, organizuotiems, gebėjimą kurti strategijas ir planuoti, vadovauti ir vienu metu dirbti su dideliu kiekiu informacijos.
Pratimo metu jums bus pateikiamos dvi sąlygos. Pavyzdžiui, „Jei matote du skaičius, pasirinkite didesnį skaičių“, „Jei matote du žodžius, kurie apibūdina skaičius, pasirinkite mažesnį skaičių“. Išvydę skaičius ar žodžius turite kuo greičiau pateikti teisingą atsakymą. Pradedant atlikti pratimą jis gali pasirodyti itin sudėtingas, tačiau tai naudinga našiam jūsų smegenų darbui.
Menu