Pagerinkite savo bendravimo įgūdžius

Gyvenimas

Susidūrimas su faktais

Prisiminti kitų žmonių vardus, veidus, bei įvairius faktus apie naujus žmones – itin vertinga savybė. Pratimas padės lavinti šį gebėjimą ir nesijausti nepatogiai neprisimenant naujojo pažįstamo vardo.
Atliekant pratimą jums bus pateikiamos nuotraukos ir faktai apie žmones, turėsite prisiminti pateikiamą informaciją, jų veidus ir vardus. O vėliau tiksliai įvardyti, koks faktas kuriam žmogui būdingas. Treniruojantis bus lengva supainioti vardus ir informaciją, nes jie darysis vis panašesni. Būkite atidūs!

Emocijos

Šis pratimo tikslas – padėti kuo geriau suprasti kitų žmonių veido išraiškas ir jomis perduodamą informaciją. Teisingas veido išraiškos perskaitymas pravers bendraujant su aplinkiniais ir padės jaustis saugiai socialinėje aplinkoje.
Atlikdami pratimą pirmiausia pamatysite vieno žmogaus veidą, kuriame atsispindi tam tikra emocija, o po to jums bus parodomi keli veidai su įvairiomis veido išraiškomis. Turėsite spustelėti mygtuką ant tos, kuri atitinka emociją matytą pirmame parodytame paveikslėlyje. Aukštesniuose lygiuose pirmasis paveikslėlis su veido išraiška bus rodomas vis trumpiau, o atpažinti tą pačią emociją teks iš vis didesnio kiekio paveikslėlių.

Žinojimas

„Žinojimo“ pratimo atlikimo metu įgyti įgūdžiai itin pagelbės, kai norėsite lengviau prisiminti įvairias pokalbių detales. Pavyzdžiui, draugo pasakojimą apie jam nutikusį įvykį, gido istoriją apie ispūdingą monumentą. Prisiminti smulkmenas yra svarbu, tačiau nesitreniruojant gali tapti vis sudėtingiau.
Pratime jūs išgirsite pokalbį, turėsite sutelkti dėmesį ir jį įsiminti. Vėliau matysite teiginius ir turėsite spustelėti ant teisingų. Pokalbiai ilgės, taps vis sudėtingesni, pertraukos tarp pasakomų sakinių trumpės, taip aktyvinant smegenų darbą ir prisitaikant prie jūsų pasiekto progreso.

Pažinimas

Pratimo tikslas – padėti geriau atpažinti veidus. Anot mokslininkų, pamačius veidą, jis yra nuskaitomas vizualiai. O vėliau siunčiami impulsai į smegenų dalį, kuri atsakinga už atpažinimą. Treniruokitės ir nepamirškite veidų!
Treniruotės metu pamatysite veidą, kuris po kelių sekundžių išnyks, ir naujame ekrane matysite daugiau veidų, tarp kurių teks atpažinti jau matytą. Tuo tarpu pažinimo procesas vis sunkės, nes siekiant stimuliuoti smegenų ląsteles, bus pateikiama vis daugiau veidų, juos matysite skirtingais rakursais ir besikeičiančius vis greičiau.
Menu