Tobulinkite vaizdinę ir garsinę atmintį

Atmintis

Išgirsk

Pagrindinis tikslas – lavinti gebėjimą ignoruoti trukdžius, kuomet yra klausoma ir mėginama suvokti informaciją. Kalbėdami su pašnekovu perpildytoje kavinėje, mes pasitelkiame sensorinį sugebėjimą skirti garsus ir negirdime aplink tvyrančio triukšmo.
Pratime reikia įsiminti vieną garsą ir tuomet atskirti ar tas garsas taip pat yra ir tarp kitų garsų, kuriuos išgirsite. Garsams tampant vis panašesniems, vis sudėtingiau įveikti pratimą. Tačiau verta prisiminti, jog įgyti įgūdžiai pravers kasdieniame gyvenime.

Atminties tinklelis

Girdimų garsų apdorojimas yra viena svarbiausių atminties dalių. Kuo tiksliau bus įsisavinami skirtingi garsai, tuo geriau suvoksime kalbą.
Pratime reikės atrinkti tinkamas korteles, kurios atitinka girdimus skiemenis. Ilgi ištęsti garsai ar kalbos dalys nepalengvins užduoties, tačiau atneš daug naudos.

Trukdžiai

Pagrindinis pratimo tikslas – lavinti gebėjimą ignoruoti trukdžius, kuomet mėginama suvokti informaciją, kurią matome vizualiai. Pavyzdžiui, jums itin pravers šis gebėjimas, jei mėginate rasti draugo veidą milžiniškoje auditorijoje žmonių.
Atliekdami šį pratimą turėsite pasitelkti sensorinį gebėjimą skirti vaizdus, susitelkti į tikslą ir nematyti pašalinės informacijos. Jūs išvysite paveiksliuką, kurį turėsite įsiminti, o vėliau, mygtuko spustelėjimu, nurodyti ar įsimintas paveiksliukas yra tarp tų vaizdų, kurie jums parodomi. Tarkim, parodomi trys paveiksliukai ir klausiama, ar tarp jų yra įsimintas. Kuo toliau, tuo pratimas sunkėja – vaizdai tampa vis panašesni, vienu metu tenka įsiminti daugiau nei vieną vaizdą. Kuo daugiau praktikuositės – tuo labiau įtrauksite smegenų lasteles.

Ritmas

Tyrimai rodo, kad treniruotės, kurios susijusios su muzika pagerina kalbinius sugebėjimus, atmintį ir informacijos apdorojimo greitį ir netgi padeda žmogui išlaikyti bei tobulinti informacijos atpažinimo funkciją. Šiame pratime lavinamas girdėjimo ir vizualinis įgūdžiai, taip pat pasitelkiami motoriniai kūno judesiai, kurie itin svarbus ritmo užfiksavimui ir pakartojimui. Net keli smegenų centrai turi dirbti tiksliai ir suderintai.
Šiame pratime išgirsite trumpą melodiją. Taip pat matysite skalę-lentelę, kurioje bus žymimas ritmas. Pasibaigus melodijai, turėsite ją vėl išklausyti ir patys pažymėti ritmo pokyčius. Pratimo lygis ir melodijų ilgis palaipsniui taps vis sudėtingesni.

Vaizdų susidūrimas

Šis pratimas meta iššūkį jūsų sugebėjimui atsiminti visas detales, kurias matėte konkrečioje scenoje. Prisiminti kiekvieno matyti vaizdo detales ir pastebėti pasikeitimus žmogui itin svarbus kognityvinis įgūdis.
Atlikdami pratimą bus rodomi įvairūs objektai (avys, raktai), o jūs turėsite užfiksuoti, kokiose vietose yra objektai. Po to jie išnyks ir pasirodys vėl. Jūsų užduotis – nurodyti, koks naujas elementas atsirado. Tarp išnykimo ir atsiradimo pamatysite neaiškų ekrano vaizdą, kuris ištrins iš atminties pirmojo paveikslėlio vizualinį įspūdį. Tokiu būdu tai taps intensyvia treniruote, kurioje trumpėja vaizdo rodymo laikas, didėja ekrano plotas, objektai tampa sunkiau matomi ekrane.

Žodžių atrinkimas

Šiuo pratimu stiprinama jūsų darbinė atmintis, o smegenys turi prisiminti vis daugiau informacijos, net jei ji tampa vis labiau panašesnė. Šiame pratime jūs turite išklausyti eilės skiemenų ir po to atitinkama tvarka spustelėti ant kortelėse esančių skiemenų, taip sudarydami žodžius.

Privalomi darbai

Pratimas patikrina ir lavina gebėjimą išklausyti instrukcijas, jas įsiminti ir atlikti darbus nurodyta tvarka. Tai itin naudinga ir pritaikoma kasdieniame gyvenime.
Pirmiausia išgirsite instrukciją, o vėliau turėsite iš matomų paveiksliukų pasirinkti nurodytus įrankius, vaizdus. Kylant lygiams – instrukcijos vis labiau ilgėja, tampa painesnės, reikia pasitelkti ne tik atmintį, tačiau ir loginį mastymą.
Menu